Promet Üretim Bölümleri

PROMET Bolu tesisleri, İstanbul üretim tesislerimize ilave olarak 1993 yılında hizmete girdi. Üretimlerimiz iki yıl kadar hem İstanbul hem de Bolu tesislerimizde devam etikten sonra 1995 yılında üretimin tamamı Bolu tesislerimize kaydırıldı. İstanbul’daki tesisimiz, merkez yönetim binası olarak planlanarak, iç-dış satın alma bölümü, ihracat ve ithalat bölümü, hukuk ve mali işler bölümü ve muhasebe bölümü olarak hizmet vermeye devam ediyor. 1993 yılından beri hızla büyüyen ve gelişen Bolu tesislerimiz bugün 20.000m2 alan üzerine kurulmuştur ve 5.500m2 kapalı alana sahiptir. 
 
Üretim kalemlerimiz başta emayeli fırın üst ızgara olmak üzere çeşitli kalıplarla sac şekillendirme, kesme ve pişirici ürün aksesuarları şeklindedir. 
 
PROMET, her geçen gün gelişen, geliştikçe büyüyen, dünya markası olma ve elde ettiği haklı yükselişte kalıcı olma hedefine, Türkiye ve dünyanın diğer küresel beyaz eşya üreticilerinden aldığı güvenle emin adımlarla yürüyen güçlü bir firmadır.
 
ÜRETİM BÖLÜMLERİMİZ:

Ürün Geliştirme:
Çözüm ortaklarımız tarafından yeni tasarlanan modellerin teknik resimlerine bağlı kalarak kalite, maliyet ve mühendislik alternatiflerini sunuyor ve üretim aşamalarında olması muhtemel problemleri ortadan kaldırmak adına model üzerindeki görüşlerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz.  Bunun yanı sıra üretimdeki mevcut parametreleri iyileştiriyor, yeni malzeme, form ve tasarımları geliştiriyor ve PROMET adına tescil işlemlerini yapıp ana sanayilerimizin ürünlerimizle ilgili beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz.

Demir ve Saç Şekillendirme:
 
Bu aşamadan geniş makine parkurumuz ve yetişmiş nitelikli eleman kadromuz ile yuvarlak demirden yassı, kare, balıksırtı vb. formlarda malzeme üretiyoruz. Bunun yanı sıra sac kesme ve şekillendirme işleri, çeşitli ebat ve ölçülerde malzeme üretimi yaparak bir sonraki bölüm için yarı mamul teminini sağlamaktayız.

Preshane:
 
Çeşitli tonajlarda eksantrik ve hidrolik pres ve çeşitli cnc makinelerimizle kendinden sonraki istasyona çeşitli sac ve lama demirden kesme, sıvama, form verme ve bükme operasyonları yaparak yarı mamul işlemlerini sağlamaktayız.
 
CNC:
Çeşitli ebat ve özelliklere sahip 2 ve 3 eksenli cnc makinelerimizle kesme, delme, radyus, form verme ve kaynak işlemlerini yapmakta, ayrıca yeni ürün tasarım ve prototiplerini üretmekteyiz.

Otomatik Punta Kaynak:
 
Tamamı kendi tasarım ve imalatımız olan otomatik kaynak makinelerimizle çeşitli istasyonlardan gelen yarı mamullerin birleştirilip kaynaklarının yapılması işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Yüzey Temizleme:
 
Bu bölümde, üretilen ürünlerimizin emaye öncesi malzeme yüzeyini emaye kaplamaya hazır hale getirmekte ve mikron ölçeğinde yüzeyde oluşturulan gözeneklerle kusursuz bir emaye kaplama yüzeyi sağlamaktayız. 

Elektrostatik Emaye Kaplama:
 
Tamamen klimatize ortamda dış etkilerden arındırılmış nem ve ortam sıcaklığı kontrollü 2 ayrı gema marka emaye bölümümüzde ayrı ayrı olmak üzere elektrostatik mat ve parlak emaye kaplamasını yapılmaktayız.

Kalite Sistem:
 
Kalite sistem bölümümüzde, müşteri memnuniyetini hedefleyerek bu doğrultuda uluslararası standartlara uygun ürün ve hizmet teminini sağlamak, günümüz için gerekli olan ‘Kalite’, ‘Verimlilik’ ve ‘Zamanında Teslim’ şartlarını her aşamada gerçekleştirerek maliyetleri azaltmaya ve müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktayız.

Kalıphane ve Bakım:
 
Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli kalıp ve aparatların yeniden üretimi ve tasarımını yapmaktayız. Bunlara ilave olarak elektronik punto kaynak bölümündeki kaynak makinelerinde gruplama aparatı olarak kullanılacak kaynak fikstürlerini hazırlarken aynı zamanda preshanede kullanılan tüm kalıpların onarım ve taşlama işlemleri yürütülmektedir.
Bakım bölümümüzde ise periyodik bakımlar ile birlikte makine, kalıp ve fikstürlerin arıza bakımlarını yapmaktayız.