Promet Firma Tanıtımı

 
Beyaz eşya sektörünün yardımcı sanayi dalında fırın üstü ızgara ürünleri üreten PROMET, 1980 yılında İstanbul’da kuruldu. Kurulduğu yıllarda döküm olarak üretilebilen fırın üstü ızgaralarındaki döküm kalite sorunlarını, maliyet yüksekliğini, üretimdeki çevresel sorunları ve ürün estetiği gibi problemleri gören PROMET, bu sorunları aşmak adına Türkiye’de bu ürünü sac ve lama demirden tasarlayarak üretti. Bu üretim onu bu alanda üretim yapan ilk firma olma unvanına taşıdı. PROMET’in deneme üretimleri ve prototip modelleri, ana sanayimizin öncü firmaları tarafından değerlendirilip kabul gördükten sonra fırın sektöründe döküm ızgaradan lama ve sac fırın üst ızgara modellerine hızlı bir dönüşüm sağlandı.
 
PROMET’in günümüze kadar devam eden başarılarla dolu öyküsü 200m2 alanda 8 kişi ve 3 adet makine ile başladı. Bu küçük başlangıç 1993 yılında hizmete açtığı Bolu tesislerinde 20.000m2 alan üzerine kurulu 5.500m2 kapalı alana sahip fabrikasında günümüzde 150 elamanıyla devam eden üretim kapasitesine ulaştı. PROMET’in Bolu’daki fabrikasında beyaz eşya sektörüne yönelik hizmetleri; ‘Ürün Geliştirme, Soğuk Demir ve Sac Şekillendirme, Kalıphane, Otomatik Punto Kaynak, Preshane, Yüzey Temizleme, Elektrostatik Toz Emaye, Cnc ve Kalite Kontrol’ gibi bölümlerde devam etmektedir. 

Toplum ve müşteri odaklı üretim anlayışını yılların birikimi ve deneyimiyle birleştiren PROMET, sürekli gelişim ve değişimi kendisine hedef edinmiş bir firmadır. Bugün Türkiye ve Avrupa’daki global beyaz eşya üreticileriyle işbirliği içinde çalışan PROMET, patentini aldığı ürünleriyle de ihracatta önemli bir paya sahiptir. 

PROMET, sanayimize ve ülkemize karşı üstlendiği sorumluluğun bilinci ile çıktığı yolda, kalite felsefesi, yeni ürün gamları ve inovatif fikirleri ile dünya markası olma yolunda attığı adımları pekiştirmeye ve dünyanın önde gelen global beyaz eşya üreticilerine stratejik çözüm ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Nihai hedefi ise küresel pazarda bir dünya markası olmak ve bu minvalde hizmet vermeye devam etmektir.  

Türkiye’de alanında ilk olma unvanının yanı sıra üretim kapasitesiyle de farkını ortaya koyan PROMET,  ISO Kalite Belgesi’ni de 1998 yılında alarak bu alanda da öncü kuruluşlar arsında yerini almıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde de üzerine düşen görevi büyük bir titizlikle yerine getiren PROMET, ayrıca sendikalı işçi haklarını gözeten emekten yana, çalışanıyla dost bir firmadır.